info@sukruunluasm.com

(0366) 212 85 55

ASM HAKKINDA

ANA SAYFA > KURUMSAL / HAKKIMIZDA /

Kastamonu İl Sağlık Müdürlüğü ile Şükrü Ünlü Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği arasında 31.10.2017 tarihinde yapılan protokolle temeli atılan aile sağlığı merkezimizin birimleri 27.11.2017’de açılmış, aile hekimi tahsisi ise 11.01.2018 tarihli kurayı takiben 22.01.2018 tarihinde Dr. Tuna Kaygusuz ve Dr. Fatma Yörük ile imzalanan sözleşmelerle kesinleşmiştir.

Aile sağlığı merkezimizde iki aile hekimliği birimi mevcuttur: 40 ve 41 nolu birimler. İki birim de sıfır nüfuslu olarak hizmet vermeye başlamıştır; fiilen hizmetlerini artırabilmek için vatandaşların aile hekimliği birimlerine kayıt olmaları gerekmektedir.

Aile sağlığı merkezleri , 1.basamak tanı, tedavi ve rehabilitasyon  hizmeti sunar. Sistemin temelini  koruyucu sağlık hizmeti oluşturur; yenidoğan-bebek-çocuk-genç-gebe-15/49 yaş kadın izlemleri ve aşılanmaları, kronik hastalık takipleri ve erişkin aşılamaları, aile planlaması hizmetleri, kanser taramaları, evde bakım hastalarının tespiti ve tıbbi danışmanlık gibi hizmetler verilen en önemli hizmetlerdir. Koruyucu hizmetler esas olmak üzere, eğer aile hekimliği birimine tanımlanmış bir gezici sağlık hizmeti varsa kişiler gezici hizmet günlerinde evlerinde görülür ve tedavi edici  poliklinik hizmeti de verilir.

285 m2’lik bir alanda iki muayene odası, bir tıbbi müdahale odası, bir gebe izlem ve üreme sağlığı odası, bir bebek/çocuk izlem ve aşılama odası ve bir emzirme odası ile aile sağlığı merkezimiz toplam 2 Aile Hekimi, 2 Aile Sağlığı Elemanı, 1 yardımcı sağlık personeli ve 1 genel personel ile, hafta içi her gün 08:30 – 17:30 saatleri arasında kendisine kayıtlı tüm vatandaşlara  hizmet vermektedir.
 

Aile sağlığı merkezimizin misyonu;

Tanı, tedavi ve rehabilitasyon için sağlık hizmetine katkı sağlayan tüm toplum kaynakları ile işbirliği içinde olarak,

Bilimin güncel katkısına açık, güvenilir, güler yüzlü, iletişime ve gelişmeye açık, kolay ulaşılan, sağlığı vazgeçilmez bir insan hakkı olarak gören ve bağlı bulunduğu bireylerin tüm sağlık sorumluluğunu üstlenen örnek bir Aile Sağlığı Merkezi olmaktır.
 

Aile sağlığı merkezimizin vizyonu;

Bilimi en asri hali ile kullanan, sağlık hizmetinin sunucu ve muhattaplarını bir bütün olarak görerek en üst düzeyde sağlık konfor eşiği  ve memnuniyetini hedefleyen bir birinci sınıf sağlık hizmet ortamı yaratmaktır.